Koncepcje imprez firmowych

Planeta firmy

Dedykacja: Wybaczcie, że dedykujemy tę koncepcję dorosłym, świadomym osobom. Na swoje usprawiedliwienie powiemy: my, dorośli, naprawdę często potrzebujemy poczuć się jak dzieci. Poza tym mamy szczerą nadzieję, że dzięki tej koncepcji będziecie mogli lepiej zrozumieć siebie, swoich współpracowników i firmę.
Każdy z nas czytał legendarne dzieło Antoine’a de Saint-Exupery’ego „Mały Książę” i pamięta przynajmniej jeden cytat z niego.
Uważamy, że te cytaty są niezwykle aktualne w naszych czasach i godne uwagi, ponieważ planeta Małego Księcia to unikatowy mechanizm z własnym ekosystemem, tak jak Twoja firma, która jest wyjątkowa dzięki swoim pracownikom i panującym w niej zasadom. Przeczytajmy dzisiaj te cytaty i wprowadźmy coś nowego.
W ciągu dnia zbudujemy model Twojej planety, każdy pracownik będzie mógł dodać do niego swoją własną regułę, własny dom, własną myśl i działanie.

Głównym celem tej koncepcji jest pokazanie, że nie należy się wstydzić dobrych uczynków, a także pomoc w przypomnieniu sobie dziecięcych marzeń.

Co Cię czeka?

  • wiele stref, które w nowy sposób ukażą znaczenie cytatów z książki
  • warsztaty
  • program wieczorny
  • dekoracja zgodnie z koncepcją
Nie ma potrzeby próbować zrobić coś szybciej, zręczniej i piękniej. Rób, co czujesz, wyrażając swoje pragnienia.

Planeta nazwana…

To jest główny punkt tego wydarzenia. Przygotujemy model planety. Twoim zadaniem będzie zasiedlenie jej: domy, infrastruktura, „posadzenie” drzew i kwiatów, a co najważniejsze, stworzenie zasad panujących na planecie. Na planecie nazwanej na cześć Twojej firmy. Każdy pracownik musi dać planecie cząstkę siebie, odzwierciedlić siebie, każdy musi zostać zauważony.

Strefy zadań z cytatami

„Idąc prosto przed siebie, nie można zajść daleko”.
Będziesz musiał przejść przez labirynt.

„Dlaczego kwiaty potrzebują kolców?”
Możesz wybrać nasiona, które Ci się spodobają i posadzić kwiat, który będziesz mógł zabrać ze sobą do swojego biura lub mieszkania. Oczywiście będziesz musiał się nim opiekować, ale on też zachwyci Cię swoim pięknem.

„Jesteśmy odpowiedzialni za tych, których oswoiliśmy”
Będziesz mógł podzielić się swoją inicjatywą, opowiedzieć jaki dobry uczynek chciałbyś zrobić lub już robisz. Być może jest to pomoc dla schroniska dla zwierząt lub pomoc osobom starszym. Zaproponuj swoim kolegom, aby zrobili coś dobrego, znajdź ludzi o podobnych poglądach.

„Podziel się swoimi marzeniami”
Na kilka dni przed wydarzeniem poprosimy pracowników o wypełnienie formularza z pytaniem, o czym marzyli w dzieciństwie. Na wydarzeniu będzie trzeba zgadnąć, kto miał jakie marzenie, być może Twoi koledzy opowiedzą nawet krótką historię o tym, czy spełniło się ich pragnienie i o czym teraz marzą.

„Słowa tylko utrudniają wzajemne zrozumienie”
W tej strefie będziesz musiał nauczyć się komunikować bez słów. Bez możliwości komunikowania się z członkami drużyny będziesz musiał wykonać zadanie logiczne – poczuj swój zespół.

Strefy dodatkowe

Wystawa:
Każdy pracownik może wylosować opis sytuacji, na przykład: sfinks ukąszony przez pszczoły, a następnie narysować obrazek zgodnie z zadaną fabułą. Współpracownicy mają za zadanie powiedzieć, co znajduje się na obrazku, wpisując swoją odpowiedź pod nim. Pod koniec wieczoru autor opowie, co zostało przedstawione na danym rysunku.

Booksharing
Poprosimy Cię o przyniesienie ulubionych książek i pozostawienie w nich notatki o tym, dlaczego warto przeczytać tę książkę. Twoi współpracownicy będą mogli ją wziąć i dzięki niej poznać Cię trochę lepiej.

Program wieczorny

  • Z pewnością na Twojej planecie jest wiele utalentowanych osób, które w dzieciństwie marzyły o zostaniu muzykami, artystami lub tancerzami, a może są łyżwiarze figurowi? Dziś można będzie to wszystko zrobić.

  • W występach, które zobaczysz na scenie wezmą udział pracownicy firmy. Będą to występy taneczne i muzyczne, które przygotujemy wcześniej pod okiem reżysera.

  • Występ zespołu muzycznego

  • Wieczór zakończy pokaz sztucznych ogni lub wjazd tortu.

Dekoracja

Noworoczne
Made on
Tilda