Dla niektórych dzisiejszy dzień jest wyjątkowy. Może to być dzień, w którym spełnia się marzenie, spotyka się idola, kupuje mieszkanie. Dzisiaj może być także Światowy Dzień Spaghetti lub taki, w którym kręcono ostatnie ujęcie Titanica. Jednak najważniejsze jest to, że ten dzień jest cenny i sami możemy uczynić go wyjątkowym.
Będzie to dzień, w którym Twój zespół jeszcze bardziej się zintegruje, który zapisze się w firmowej historii i zostanie zapamiętany przez wszystkich.
W trakcie imprezy będziemy celebrować różne wydarzenia, które zostały upamiętnione w danym dniu.
A pierwszym świętem tego dnia jest światowy dzień letniego wypoczynku. Obiecaj, że dziś odpoczniesz w pełni!
Co czeka Cię podczas wydarzenia
team building z zajęciami poświęconymi świętom obchodzonym w tym dniu
1) Uczestnicy zbierają się na starcie, tworzą zespoły i prezentują je.
2) Drużyny otrzymają „kalendarz świąt” z wyznaczoną trasą i przejdą do etapów team buildingu (10 minut na każdy etap).
3) Każda lokalizacja jest poświęcona świętu obchodzonemu w dniu wydarzenia. Czas przejścia jednej strefy wynosi 10 minut.
4) We wszystkich miejscach z zespołami spotkają się instruktorzy, którzy wyjaśnią zadanie, policzą punkty i wypełnią książeczki (Instruktorzy będą również monitorować przestrzeganie przepisów bezpieczeństwa).
5) W finale zespoły zbiorą się w jednym miejscu i sporządzą kalendarz świąt firmowych.
6) Podsumowanie, nagrodzenie zwycięskiej drużyny.
Przykładowe etapy team buildingu (na przykładzie 22 lipca)
„Dzień kowboja” lub Utrzymaj się w siodle Dzień Kowboja powinien wszystkim udowodnić, że kultura kowbojska z biegiem lat nie zanikła i nie została pokonana przez erę informacji, ona żyje i ma się dobrze. Członkowie zespołu muszą pozostać „w siodle” jak najdłużej w wyznaczonym czasie. Kowboje mogą się zmieniać.
„Dzień rzeczy zgubionych” Niezwykły letni wypoczynek poświęcony nieodłącznej części codzienności – szukaniu zgubionych rzeczy. Zespoły muszą znaleźć pewne przedmioty w „Magazynie rzeczy zgubionych”.
„Dzień pozytywnego ciała” Jak mówią, dobrego człowieka powinno być dużo! W tej strefie rywalizują 2 drużyny: jeden zawodnik z zespołu zakłada obszerne spodnie-łapacze, drużyna przeciwna rzuca piłki, a zadaniem zawodników jest złapanie ich za pomocą spodni. Drużyna z największą liczbą piłek wygrywa.
„Dzień mózgu” Zgodnie z decyzją Światowej Federacji Neurologii, co roku 22 lipca obchodzony jest Światowy Dzień Mózgu, mający na celu zwrócenie uwagi ludzi na zdrowie najbardziej tajemniczego narządu.
W tej strefie rywalizują 2 drużyny. Zadaniem zespołów jest przejście przez 2 etapy szybciej niż ich rywale:
1. ułożyć układankę z kostek, która umożliwia otwarcie pudełka. 2. w pudełku znajduje się rysunek waz ustawionych w określonej kolejności, na zapamiętanie którego gracze mają 25 sekund. Następnie zadaniem graczy jest odtworzenie układu z prawdziwych waz we właściwej kolejności.
Dzień „spuneryzmu” Spuneryzm (ang. spoonerism) — nieumyślne przejęzyczenie lub celowa gra słów, w której dwa blisko spokrewnione słowa w zdaniu mają wymieniane inicjały, sylaby lub pojedyncze litery/dźwięki.
Zespoły otrzymają formularze z frazami, z których mają ułożyć spuneryzmy, im więcej spuneryzmów zostanie ułożonych, tym więcej punktów zdobędzie zespół.
Końcowy etap team buildingu
Gdy wszystkie drużyny ukończą etapy wystawimy stoisko z logo firmy i kalendarzem. Podpis: Każdy dzień jest świętem z…. (nazwa firmy).
Podczas team buildingu fotograf wykona zdjęcia zespołów, które umieści obok stoiska. Gracze będą musieli wyciągnąć zdjęcie, dołączyć je do kalendarza, podpisać i wymyślić święto na ten dzień.
Aktywności towarzyszące i strefy relaksu
Strefa relaksu z miękkimi pufami, hamakami i stolikami z palet.
Pokazy mistrza fajki wodnej w strefie relaksu.
Strefa niszczenia, gdzie można się wyładować.
Dekoracje
Strefa fotograficzna z hamakiem i brandingiem zapowiadająca udane wakacje.
Strefy relaksu, w których można odpocząć i obejrzeć film.